wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Pielęgnacja twarzy » Linia pojędrniająca i odbudowująca gęstość do skór zwiotczałych DENSEFIRM LINE
Producenci
Kontakt

Linia pojędrniająca i odbudowująca gęstość do skór zwiotczałych DENSEFIRM LINE

Linia pojędrniająca i odbudowująca gęstość do skór zwiotczałych DENSEFIRM LINE
Wraz z upływem czasu i pod wpływem działania określonych czynników zachodzą progresywnie następujące zmiany w skórze:
  • Utrata gęstości.
  • Brak jędrności.
  • Zwiotczenie.
  • Opadanie powłok skórnych.
  • Odwodnienie.
Objawy te są szczególnie widocznie na wewnętrznej stronie ud i ramion oraz brzuchu i biuście. Zmiany te są bardzo trudne do zwalczania, również chirurgicznie, co w tym przypadku, mimo krótkotrwałej poprawy wyglądu ich nie zatrzymuje, a proces starzenia rozpoczyna się od nowa, ale w innym miejscu. Taki wygląd skóry jest konsekwencją rozluźnienia włókien sprężystych obecnych w tkankach, utraty gęstości i jędrności, głównie z powodu niekorzystnych zmian w morfologii i fizjologii skóry właściwej. Ilość i stopień funkcjonowania włókien kolagenu i elastyny progresywnie zmniejsza się, spójność wszystkich elementów strukturalnych skóry rozluźnia się oraz znacznie zmniejsza się zdolność zatrzymywania wody (nawilżenie tkanek).
Chociaż istnieją inne czynniki (gwałtowny spadek wagi, ciąża, sposób odżywiania i uwarunkowania genetyczne) głównym powodem zmian jest spowolnienie aktywności biologicznej komórek, szczególnie z powodu malejącego działania estrogenu. W fibroblastach i keranocytach znajdują się receptory estrogenu i jego niski poziom, szczególnie w ciągu pierwszych pięciu lat menopauzy, skutkuje 30% utratą kolagenu.

W jaki sposób walczyć z objawami i poprawić wygląd skóry? Rozwiązania.

Zapobieganie tym symptomom będzie polegało na stymulacji aktywności komórek tak, aby produkowały większą ilość elementów strukturalnych odpowiedzialnych za gęstość tkanek. Szczególną rolę odgrywają tutaj fitoestrogeny, molekuły roślinne o podobnej do estrogenów strukturze; biopeptydy o właściwie dobranej sekwencji aminokwasów stymulujące kolagen i elastynę, roślinne komórki macierzyste jak Centella asiatica, wyciąg z Kigelia africana, oligoelementy i witaminy pochodzenia morskiego, organiczny krzem oraz nowy składnik zwiększający gęstość skóry – galactoarabian, polisacharyd pozyskiwany z drewna modrzewiowego. Wszystkie te składniki wykorzystano do produkcji kosmetyków z linii Densefirm marki Tegoder Cosmetics.

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Krem odbudowujący gęstość i jędrność skóry do ciała DENSEFIRM CREAM 500ml
dodaj do porównania
dodaj do schowka
Serum odbudowujące gęstość skóry do twarzy i ciała DENSEFIRM COMPLEX 250ml
dodaj do porównania
dodaj do schowka
Serum odbudowujące tkankę tłuszczową biustu DENSEFIRM BREAST 150ml

Serum odbudowujące tkankę tłuszczową biustu DENSEFIRM BREAST 150ml

Ceny widoczne po zalogowaniu
dodaj do porównania
dodaj do schowka

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu